Fundusze Emerytalne

3 filar Jasło

Jeżeli czasami myślisz sobie jak będzie wyglądało Twoje życie na emeryturze, prawdopodobnie jednak nieczęsto Twoje wyobrażenia przyjmują optymistyczny wariant. Pojawiają się różne szacunki dotyczące wartości przyszłych świadczeń emerytalnych. Niestety żadne z nich nie wróży świetlanej przyszłości. Według rządowych obliczeń wartość emerytury wyniesie około 50% wielkości Twojego ostatniego wynagrodzenia za pracę.

Zastanawiałeś się z czego będziesz musiał zrezygnować gdy Twoje dochody nagle zmniejszą się o połowę?

Oczywiście taka sytuacja nie musi się wydarzyć, możesz samemu zabezpieczyć swoją przyszłą emeryturę niewielkim nakładem inwestycyjnym. Im wcześniej postanowisz zadbać o swój interes tym większy kapitał emerytalny pozwoli Ci na spokojne życie.

Musisz wiedzieć że:

   • czas ma bardzo duże znaczenie, im wcześniej zaczniesz inwestować w swoją emeryturę, tym większy kapitał uda Ci się zgromadzić,
   • tylko III filar gwarantuje zachowanie niezmiennego poziomu życia po przejściu na emeryturę,
   • uczestnictwo w funduszu daje Ci możliwość decydowania w jaki sposób Twoje pieniądze będą inwestowane.

Tylko długoterminowe inwestycje dają szansę na bezpieczne skumulowania odpowiedniego kapitału finansowego – a takimi właśnie są fundusze emerytalne.

Uczestnictwo w programach emerytalnych jest nowoczesną metodą pomnażania kapitału, w której każdy członek ma bezpośredni wpływ na sposób inwestowania swoich środków. Do wyboru otrzymujesz kilkadziesiąt funduszy inwestycyjnych – działających na różnych geograficznie i przedmiotowo rynkach.

Korzyści uczestnictwa w programie emerytalnym:

   • możliwość wypłaty zgromadzonych środków w czasie trwania programu,
   • możliwość wpływania na kształt programu,
   • korzyści podatkowe (pomnażane środki nie są obarczone podatkiem od zysków kapitałowych),
   • szeroki wybór zarówno krajowych jak i zagranicznych instrumentów finansowych,
   • zarządzanie on-line.

W oparciu o przeprowadzoną szczegółową analizę nasi eksperci służą wsparciem w kwestii doboru najkorzystniejszego wariantu inwestycyjnego – umów się na niezobowiązujące spotkanie i dowiedz się o bezpiecznych inwestycjach.